Притворен 18-годишен кумановец, нападнал друго лице

Полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.К.(18 година) од Куманово затоа што на улица „Никола Тесла“ физички го нападнал Ј.С.(19 години), информира СВР Куманово. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Коментари

коментар(и)