Пријава за насилство против пет лица од Љубодраг

Кумановската полиција поднесе кривична пријава, против А.А.(45), М.А.(43), С.А.(47), М.А.(21) и Д.А.(22) сите од с.Љубодраг, кумановско, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 10.01.2021 околу 21.10 часот, додека оштетениот А.Љ. стоел пред објект во изградба, кој е во негова сопственост, пристигнале пријавените и физички го нападнале со тврди предмети“, – соопшти МВР

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)