Пријава против сопругот за физички напад

21-годишна жена викендов пријавила дека во Куманово била физички нападната од нејзиниот триесет и четиригодишен сопруг, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Коментари

коментар(и)