Пронајдена бомба во манастир

На 16.04.2021 во 14:18 часот во СВР Куманово, С.С. од с.Романовце-кумановско, пријавил дека во селото, во дворно место на манастир „Св.Јован“ пронашол рачна бомба, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Полициски службеници од СВР Куманово излезено било на местото на настанот и извршен е увид, по што од страна на пиротехничар истата била превземена за понатамошна постапка.

Коментари

коментар(и)