Пронајдена рачна бомба без детонатор

На 26.04.2021 во СВР Куманово било пријавено дека на улица „Борис Кидрич“ била пронајдена рачна бомба, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Сепак, полициски службеници од СВР Куманово извршиле увид и било констатирано дека рачната бомба е школска, за обука и била празна без детонатор.

Коментари

коментар(и)