Ракометарите славеа над Текстилец и Партизан

Ракометарите на Куманово поради корона кризата натпреварите во првенството го игра по турнирски модел.

За време на викендот екипата забележа две убедливи победи над тимовите на Текстилец Штип и Партизан Гевгелија со 28-19, односно 30-18. На двата натпревари најефикасни беа Тасевски со 17  и Денковски со 13 голови, но и останатите ракометарки дадоа значаен придонес во победите.

Следниот викенд нашата екипа повторно ќе настапи на турнир со наредните противници а очекувањата се дека екипата повторно ќе не израдува со нови победи.

 

Марјан Стошевски

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)