Санкционирани осуммина возачи на мотоцикли

Во текот на вчерашниот ден во периодот од 13 до 19 часот спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на СВР Куманово за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли. Притоа, санкционирани се 15 возачи,  од кои 8 во Куманово, 6 во Крива Паланка и 1 во Кратово. Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, велат од полицијата.

Коментари

коментар(и)