СВР Куманово: Кривична пријава против угостител

СВР Куманово информира дека на  13.01.2021 година во 19.05 часот, полициски службеници од СВР Куманово извршиле контрола во угостителски објект на  улицата „11-ти Ноември“ во Куманово. При контролата било констатирано дека објектот работи по дозволеното работно време за угостителски објекти, а во објектот биле затекнати девет лица, гости и сопственикот  Ф.Р.(30) од Куманово. Од страна на  Државен пазарен инспекторат објектот бил затворен. По целосно документирање на случајот, против сопственикот ќе биде поднесена кривична пријава по член 206 од Кривичниот законик – „Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)