СВР: Тројца граѓани на Кратово казнети заради маска

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР , по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Куманово,  3 лица не ја почитувале и тоа на подрачјето на  Кратово. За истите ќе следуваат  соодветни  мерки, соопштија надлежните.

Коментари

коментар(и)