Се реконструира објектот на кумановската полиција (ВИДЕО)

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска во рамки на работните активности изврши увид во градежните активности кои се спроведуваат во објектот на СВР Куманово.

МВР го реконструира објектот кој ќе добие променета кровната конструкција, енергетски ефикасна фасада, нови прозорци, врати, санирани јазли, реконструкција на подови, на внатрешноста на објектот, променета водоводна, канализациска, електрична мрежа.

Објектот на СВР Куманово ќе биде приклучен и на гасификациска мрежа.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)