Скопјанец приведен, бил агресивен кон полицајци

Четирисет и седумгодишен скопјанец бил приведен, бидејќи агресивно се однесувал кон полициски службеници, информира Министерството за внатрешни работи.

Вчера околу 01.30 часот,  на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка, во населбата Карпош, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д.П. (47 години) од Скопје, бидејќи се однесувал агресивно и физички нападнал полициски службеник при вршење службени дејства.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментари

коментар(и)