ТППЕ бележи една интервенција изминатото деноноќие

На 05.04.2021 година во 13.30 часот во СВР Куманово било пријавено дека настанал пожар во деловен објект на улицата „Доне Божинов“ во Куманово, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово, додека пак од Територијалната противпожарна единица информираат дека повредени лица нема.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)