Трибина „Јавен натпревар за најдобар бизнис план“

„Јавен натпревар за најдобар бизнис план“ е насловот на завршната трибина која што се одржа синоќа во зградата на поренешен Комитет.

Истата е дел од проектот Преку младинско претприемништво до рурален развој, кој го спроведува Здружението Доверба.

На трибина над 20 млади од Куманово, Кратово, Ранковце и Старо Нагоричане имаа можност да ги презентираат своите бизнис планови кои што ги подготвиле на досегашните средби.

 

 

Инаку проектот Преку младинско претприеништво до рурален развој финансиски е подржан од Владата на Република Макеоднија.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)