Украдени пари од црквата во Бедиње

СВР Куманово информира дека вчера попладне било пријавено дека со употреба на сила  било влезено во црква во село Бедиње, кумановско и биле одземени пари.

Екипа од СВР Куманово извршила увид на место и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)