Дел од улицата „Ѓорче Петров“ утре целосно ќе биде затворен за сообраќај

Поради изградба на подвозник, утре целосно ќе биде затворен за сообраќај дел од улицата „Ѓорче Петров“ во населба Перо Чичо, Куманово.

Затворањето ќе биде во недела од 07:00 до 16:00 часот, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово

-Од  СВР Куманово апелираат до граѓаните да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат полициските службеници во дадениот временски период, стои во соопштението.

Коментари

коментар(и)