Физичка пресметка меѓу 8 лица во К’шање

Во Секторот за внатрешни работи Куманово вчера било пријавено дека во затвор во К’шање настанала физичка пресметка помеѓу 8 лица.

Согласно информациите од кумановската полиција 4 од лицата се повредени со остар предмет, меѓу кои и еден затворски службеник.

На повредените им е укажана лекарска помош, а СВР Куманово презема мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)