Физичка пресметка на двајца кумановци

Во СВР Куманово било пријавено дека на улицата      „Народна Револуција“бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Е.Ј.(32) и Р.И.,(39), двајцата од Куманово. Тие биле приведени во полициска станица и против нив биле поднесени соодветни поднесоци.

Коментари

коментар(и)