Физички нападното дете во средно училиште

Педесет и едногодишен кумановец во Секторот за внатрешни работи Куманово пријавил дека завчера околу 11 и 30 часот, во средно училиште неговиот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)