Физички напад врз малолетник од Куманово

Физички е нападнат малолетник во Куманово.

МВР информира дека викендов 41 годишен кумановец пријавил дека претходната ноќ бил физички нападнат неговиот малолетен син од страна на 34- годишен кумановец.

Надлежните соопштуваат дека по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Коментари

коментар(и)