Четири нови случаи на коронавирусот во Куманово

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 89 нови случаи на КОВИД-19, од нив четири случаи во Куманово.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 342.075, бројот на активни случаи изнесува 689, а во Куманово – 35.

Коментари

коментар(и)