Шестмина новозаболени кумановци од коронавирусот

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа регистрирани се 110 нови случаи на КОВИД-19, од нив шестмина новозаболени кумановци. Во текот на изминатите 24 часа, како и  согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин не се пријавени починати лица.

Според надлежните, бројот на активни случаи во државата изнесува 442, а во Куманово – 21 активен случај.

Коментари

коментар(и)