30-годишен кумановец притворен поради закани

Триесетгодишен кумановец е притворен, поради основи на сомнение дека се заканувал на членови од семејство, информира кумановската полиција.

Според СВР Куманово, тој пред неколку дена бил пријавен дека физички го нападнал неговиот брат. Спроведен е во психијатриската  болница „Бардовци“.

Коментари

коментар(и)