44 кумановци казнети вчера за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР, по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Куманово 56 лица не ја почитувалe, информираат од кумановската полиција.

Од вкупниот број издадени прекршочни налози, најмногу се во Куманово 44, во Крива Паланка 7 и во Кратово 5, појаснуваат од СВР Куманово.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)