47 кумановци не носеле маски

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР, по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Куманово 75 лица не ја почитувалe. Од нив од Куманово 47, во Крива Паланка 19 и во Кратово 9, за истите ќе следуваат соодветни мерки.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)