52 казни за неносење маска вчера во Куманово

Педесет и две лица во Куманово вчера биле казнети поради непочитување на законската обврска за задолжително носење заштитна маска на лицето.

Најголем дел од прекршочните налози се издадени во Куманово 52, во Крива Паланка 15 и во Кратово 10.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)