70 санкции за возење под дејство на алкохол

Во текот на вчерашната вечер во периодот од 23.00 до 04.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на земјава, при што санкционирани се 70 возачи. Од нив, 12 на територијата на СВР Скопје, по 11 на територијата на СВР Тетово, СВР Охрид и СВР Штип, девет на територија на СВР Велес…

 

Коментари

коментар(и)