75 кумановци не носеле маски

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР, по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Куманово 103 лица не ја почитувалe.

Од нив од Куманово 75, во Крива Паланка 13 и  во Кратово 15. За истите ќе следуваат соодветни мерки.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Коментари

коментар(и)