Mинистерот Спасовски утревечер гостин во „СТАВ“

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски утревечер во 18 и 30 часот, гостува во емисијата „СТАВ“ на ТВ Плус.

Спасовски ќе зборува за очекувањата од локалните избори, безбедноста, инвестиции во полициските објекти, состојбата со сообраќајот на патиштата, реализираното во Куманово, но и за независната кандидатура на Димитриевски, како и за очекувањата од кандидатот на СДСМ, Илиевски.

Гледајте „СТАВ“ на ТВ Плус!

Коментари

коментар(и)