ВИДЕО: Повторно откорнати висококвалитетни садници

Несовесни граѓани повторно уништија триесетина висококвалитетни садници, информираа денеска надлежните од јавното претпријатие „Чистота и зеленило“.

И покрај апелите за зачувување на засадените садници, сепак тие се уништуваат.

Во меѓувреме, екипите на комуналното претпријатие садат нови дрвореди во централното градско подрачје.

Коментари

коментар(и)