Горан Димитријевиќ – нов тренер на КК Куманово

Горан Димитријевиќ се враќа на тренерската позиција во Кошаркарскиот клуб Куманово и ќе го предводи клубот во борбата за излез од Втората лига сезонава.

Помошник тренер ќе му биде Тино Шаботиќ, кој воедно и ќе биде дел од играчкиот состав на клубот.

Како што информираше претседателот на клубот Виктор Божиновски, клубот ќе биде составен од играчи од Куманово и Скопје.

Натпреварите започнуваат во сабота, кога во првото коло КК Куманово му гостува на Мега Баскет во Скопје, додека домашните натпревари ќе се играат во спортската сала на СОУ „Перо Наков“.

Коментари

коментар(и)