ВИДЕО: Директорот на Центарот за култура Тодоровски гостин во СТАВ

Директорот на националната установа Центар за култура „Трајко Прокопиев“ и Народен театар Куманово, Сашо Тодоровски гостува во емисијата „СТАВ“.

Тој ќе зборува за 26-то издание на Меѓународниот театарски фестивал „Денови на комедија“, реакциите на кумановци, гостите од соседните држави, доделените награди но и идните цели и планови на овие установи.

Гледајте „СТАВ“ на ТВ Плус во петок во 20 часот.

Новинар: Елена Георгиевска

Коментари

коментар(и)