Измамен кумановец за огревно дрво

СВР Куманово информира дека денеска во 13.00 часот,  58- годишен маж од Куманово пријавил дека бил измамен од едно лице за сума од 6 000 денари. Според пријавеното, лицето му  понудило огревни дрва и откако се договориле, се упатиле на местото каде наводно биле складирани. Како што е пријавено, откако пристигнале лицето му кажало дека ќе оди да ги донесе дрвата, но дошло кај неговата сопруга  и ѝ кажало дека нејзиниот сопруг рекол да му ги даде парите. Подоцна  нејзиниот сопруг се вратил без дрва, по што сфатиле дека се измамени. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)