Исчезна штитеничка на Домот за стари лица „Зафир Сајто“

СВР Куманово информира дека утрово околу 8 часот, во вработена во Домот за стари лица „Зафир Сајто“ во Куманово пријавила дека од домот се оддалечила нивна штитеничка С.П. од Куманово.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицето.

Коментари

коментар(и)