Крадец одзел пари од вработена во земјоделска аптека

СВР Куманово информира дека вчера во 16 часот било пријавено дека во земјоделска аптека на улицата „Доне Божинов“ едно лице со употреба на сила над вработената одзело пари од прометот.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)