Кумановец приведен, нападнал баба, но и полицајци

Припадниците на Секторот за внатрешни работи Куманово лишиле од слобода 34-годишен кумановец Н.К, кој физички ја нападнал неговата баба, со остар предмет се заканил на сосед и при приведувањето физички нападнал полициски службеници кои вршеле службени дејствија. Н.К. бил приведен во полициска и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава, инфомираат од МВР.

Коментари

коментар(и)