МВР: 306 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (14.06.2023) Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 306 возачи. Од нив 13 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволенота брзина. Притоа, 173 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 133 надвор од населено место.

Коментари

коментар(и)