Ограбена црквата Света Троица

Ограбена црквата Света Троица во Куманово. Во кумановската полиција рано утринава, нешто пред 06 часот било пријавено дека со употреба на сила  било влезено во црквата која се наоѓа во центарот на градот и биле одземени пари. Екипа од Секторот за внатрешни работи Куманово извршила увид на местото и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментари

коментар(и)