Ограбена црква во Стрезовце

Во Секторот за внатрешни работи Куманово било пријавено дека со употреба на сила било влезено во црква во село Стрезовце, Општина Старо Нагоричане и биле одземени пари. Екипа од СВР Куманово извршила увид на местото и се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира полицијата.

Коментари

коментар(и)