Опожарено паркирано возило

Опожарено паркирано патничко возило ауди на улицата Бранко Богдански Гуцман, информираат од кумановската полиција. Настанот бил пријавен во полицијата синоќа пред 22 часот. Екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово го изгаснала пожарот, а повредени лица нема. Увид бил извршен.

Коментари

коментар(и)