Приведена кумановка на аеродромот Скопје

На граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“ вчера била приведена 30-годишна кумановка бидејќи при пасошка контрола на увид приложила лична карта и возачка дозвола на име на лице од Република Хрватска. Таа била предадена на полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Север за понатамошна постапка.

Коментари

коментар(и)