Пронајдена неексплодирана граната на приватен имот во Речица

СВР Куманово информира дека вчера изутрина, лицето Б.С. пријавило дека на неговиот имот во село Речица, кумановско, пронашол неексплодирана граната од Втората светска војна со калибар 75мм.

Екипа од СВР Куманово извршила увид, а гранатaтa билa безбедно подигнатa од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување за понатамошна постапка.

Коментари

коментар(и)