„Симфониум“ со велигденски концерт во храмот „Свети Никола“

Оркестарот и солистите на „Симфониум“ од кумановската Гимназија „Гоце Делчев“ утревечер ќе одржат велигденски концерт во соборниот храм „Свети Никола“.

Учениците ќе настапат под диригентска палка на наставникот Филип Петровски со почеток во 19 часот.

Коментари

коментар(и)