Александра Боризовска во грчки ПАОК

Кумановската ракометарка Александра Боризовска замина во клубот ПАОК од Грција. Ова ќе биде втор странски предизвик за Боризовска, која повеќе години беше капитен на ЖРК Куманово и каде заедно со останатите минатата сезона го освоија домашното првенство и Купот на Македонија.

Младата кумановска ракометарка летово потпиша за Умаг. Боризовска настапува и за женската репрезентација на Македонија.

Коментари

коментар(и)