Казнети пешаци за сообраќајни прекршоци

– На подрачјето на СВР Куманово во текот на вчерашниот ден (06.04.2022) од 10.00 до 15.00 часот спроведена е акциска контрола за откривање на прекршоци што ги прават пешаците, при што се санкционирани 15 пешаци кои не ги почитувале сообраќајните прописи. Од нив, 9 во Куманово и 6 во Крива Паланка, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Коментари

коментар(и)