ВИДЕО: Голем интерес за комедијата „Обвинителка“

Во центарот за култура „Трајко Прокопиев“  вчеравечер беше одиграна македонско – српската комедија Обвинителка. Во „Обвинителка “ играат Лидија Вукичевиќ, Магдалена Ризова – Черних и Сашо Ристовски, кој воедно е и режисер на претставата. Автор на претставата е Огнен Неделковски.

Коментари

коментар(и)