Над сто возачи казнети заради брзо возење

Санкционирани се 111 возачи на територија на СВР Куманово поради брзо возење во акциска контрола на полицијата спроведена во текот на вчерашниот ден од 12 до 17 часот. Од Министерството за внатрешни работи најавуваат соодветни пријави за прекршителите.

Коментари

коментар(и)