Приведен кумановец, осомничен за пожар

Полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.В. (18 години) од Куманово. Тој се сомничи дека извршил кривично дело „предизвикување општа опасност“, односно помеѓу улиците „Драган Стопаревиќ“ и „Бранко Богдански Гуцман“ во Куманово предизвикал пожар, при што била запалена трева. По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Коментари

коментар(и)