Ракометарката Бисера Паскал потпиша договор со клуб од Израел

Бисера Паскал спортската ракометна кариера ја продолжува во Израел. Потпишала договор со клубот Maccabi Arazim Ramat Gan во Израел. Паскал информира дека клубот годинава бил дел од ЕХФ купот. Неделава Бисера се вратила во Израел и како што соопшти се функционира нормално. Првиот натпревар од првенството започнува на 27 ноември.

 

 

Коментари

коментар(и)