Санкционирани 258 возачи на ниво на државата за само еден ден

Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 258 возачи. Од нив 17 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа 118 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 140 надвор од населено место, информираат од полицијата.

Коментари

коментар(и)