Српското МВР потврди: Осум деца убиени во училиште во Белград и обезбедувањето

Српското МВР потврди: Осум деца убиени во училиште во Белград и обезбедувањето

Српското Министерството за внатрешни работи соопшти и потврди дека осум деца се убиени во пукањето што се случи утрово во центарот на Белград и обезбедувањето на училиштето.
Ранети се шест деца и еден наставник кои во моментов се згрижени во Ургентниот центар.
Ученик од ова училиште К. К. (14), кој е осомничен дека го сторил ова кривично дело, бил пронајден и уапсен во училишниот двор, информираат од МУП.
Сите полициски сили се уште се на терен и интензивно…

Read More

(ВИДЕО)ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ: Кумановец од Украина, амбасадата задоцни со евакуациите

(ВИДЕО)ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ: Кумановец од Украина, амбасадата задоцни со евакуациите

Оливер Трајковски, кумановец кој живее и работи во Украина, Доњецка област, во ексклузивно интервју за ТВ Плус раскажува за актуелните случувања во оваа земја по воениот напад. Трајковски кој живее во градот Горат Покровски, вели дека во нивната област е безбедно. Нема пукотници, продолжува нормалното секојдневие, маркетите и продавниците се отворени, луѓето одат на работните места. Овој град се наоѓа на околу осум часа возење од Киев. Но, кумановецот кој од 2016-та година живее во…

Read More